PROGRAMLARIMIZ


Genel İngilizce Eğitimi

Haftada 8 - 12 saat olarak uygulanan İngilizce eğitimi, katılımcının İngilizceyi anlamakla birlikte akıcı bir şekilde konuşabilmesini hedeflemiştir. Konuşma, dinleme, yazma ve okuma becerileri kazandırılmakta ve edinilen bu becerilerin aktif olarak uygulanması sağlanmaktadır. 16 yaş ve üstündeki herkes Genel İngilizce programına katılabilir.

Mesleki İngilizce Eğitimi

Temel İngilizce eğitimi ile birlikte Mesleki İngilizce eğitimi de sağlayan Yabancı Dil Merkezimiz, turizm, seyahat ve konaklama, bankacılık, satış ve pazarlama, bilgi teknolojisi, halkla ilişkiler ve havacılık alanlarında İngilizce eğitimi vermektedir.

YDS

ÖSYM tarafından yılda 2 kez uygulanan YDS (Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı) ve adayların aynı dilde yılda 1 kez katılabildiği e-YDS için her bir eğitim dönemindeki dersler en az 132 saat olarak programlanmıştır. Bu eğitimlerde dil bilgisi çalışmaları, kelime çalışmaları, metin analizleri, soru çözüm yöntemleri ve sınav soruları analizleri yapılmaktadır. 

AIU Language Center;
•    Yüksek lisans adayları,
•    Yabancı dil tazminatı almak isteyen adaylar,
•    Doktora ve sanatta yeterlilik adayları,
•    Doçent adayları,
•    Akademik kadroda yer almak isteyen adaylar için YDS hazırlık merkezidir.

Konuşma Kulübü

Haftada 8 - 12 saat olarak uygulanan İngilizce Konuşma Kulübü çalışmaları, bireyin aktif ve akıcı bir biçimde İngilizceyi konuşabilmesini sağlamaktadır. Bu çalışmalar İngilizce film izleme, günlük ve iş hayatıyla ilgili duruma uygun diyaloglar ve grup aktiviteleri ile desteklenmektedir. Tüm yaş grupları Konuşma Kulübü’ne katılabilirler.         

LYS- 5 (İNGİLİZCE)

DİL-1, DİL-2 ve DİL-3 puanlarıyla öğrenci alan lisans programlarına katılmak isteyen adayların gireceği Lisans Yerleştirme Sınavı eğitimi Eylül – Haziran döneminde planlanmıştır. LYS – 5 (İngilizce) hazırlık programı 240 saat olarak uygulanmaktadır.

TOEFL IBT

TOEFL İBT; dinleme, okuma, konuşma ve yazma becerilerini ölçen bir sınavdır. Dünyada pek çok üniversite, kolej ve kurumun kabul ettiği bu sınava;
•    Yükseköğrenim kurumunda eğitim almak isteyen öğrenciler,
•    İngilizce dili öğrenim programına kabul edilenler ve edilmeyenler,
•    Burs ve sertifika adayları,
•    İngilizce seviyelerini görmek isteyen adaylar,
•    Vize başvurusu yapan öğrenciler ve işçiler katılabilirler.

AIU Language Center, TOEFL-iBT için hazırlanmış özel sınıflarında eğitim veren sınav hazırlık
merkezidir

YÖK-DİL

YÖKDİL sınavı YÖK (Yükseköğretim Kurulu) Başkanlığı koordinasyonunda Anadolu Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi işbirliği ile düzenlenir. Sınav Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri ve Sosyal Bilimler alanlarında yapılır. YÖKDİL’in geçerliliğine ilişkin düzenlemeler YDS ile aynıdır. Antalya SEM YÖKDİL hazırlık merkezidir. 

RUSÇA

Haftada 8 - 12 saat olarak uygulanan Rusça eğitimi, katılımcının Rusça’yı  anlamakla birlikte akıcı biçimde konuşabilmesini hedeflemiştir. Konuşma, dinleme, yazma ve okuma becerileri kazandırılmakta ve edinilen becerilerin aktif olarak uygulanması sağlanmaktadır. Tüm yaş grupları Rusça programına katılabilirler.
Ayrıca Temel Rusça eğitimi ile birlikte Mesleki Rusça eğitimi de sağlayan merkezimiz, turizm, seyahat ve konaklama ve satış ve pazarlama alanlarında Rusça eğitimi vermektedir. 

 

İSPANYOLCA

Haftada 8 - 12 saat olarak uygulanan İspanyolca eğitimi, katılımcının İspanyolca’yı  anlamakla birlikte akıcı biçimde konuşabilmesini hedeflemiştir Konuşma, dinleme, yazma ve okuma becerileri kazandırılmakta ve edinilen becerilerin aktif olarak uygulanması sağlanmaktadır. Tüm yaş grupları İspanyolca programına katılabilirler.

ALMANCA

Haftada 8 - 12 saat olarak uygulanan Almanca eğitimi, katılımcının Almanca’yı  anlamakla birlikte akıcı biçimde konuşabilmesini hedeflemiştir Konuşma, dinleme, yazma ve okuma becerileri kazandırılmakta ve edinilen becerilerin aktif olarak uygulanması sağlanmaktadır. Tüm yaş grupları Almanca programına katılabilirler.

Diğer Kategoriler
>
sem@antalya.edu.tr
Tel: 0 242 245 0 245
Tahılpazarı Mah. Adnan Menderes Bulvarı No:84
Muratpaşa / ANTALYA